KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894607
*
nr 1289 4607
Karl Gustav Holmberg
(1916-1994), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 19:18:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 18:17:21
1
500 kr
18/11 18:19:45
2
900 kr
18/11 19:01:25
1
700 kr
18/11 19:01:25
2
800 kr (Budbetjänt)
18/11 19:03:11
1
900 kr
18/11 19:03:11
2
900 kr (Budbetjänt)
18/11 19:05:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Karl Gustav Holmberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl gustav holmberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
*
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Gustav Holmberg
nr 1289 4607
Karl Gustav Holmberg
(1916-1994), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/11 18:17:21 | 1 | 500 kr |
| 18/11 18:19:45 | 2 | 900 kr |
| 18/11 19:01:25 | 1 | 700 kr |
| 18/11 19:01:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 18/11 19:03:11 | 1 | 900 kr |
| 18/11 19:03:11 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 18/11 19:05:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Karl Gustav Holmberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl gustav holmberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8139 Oljemålning
Ingrid Roth (f. 1958), Sverige. Signerad, daterad ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53



