KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12894607
*
nr 1289 4607
Karl Gustav Holmberg
(1916-1994), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 19:18:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 18:17:21
1
500 kr
18/11 18:19:45
2
900 kr
18/11 19:01:25
1
700 kr
18/11 19:01:25
2
800 kr (Budbetjänt)
18/11 19:03:11
1
900 kr
18/11 19:03:11
2
900 kr (Budbetjänt)
18/11 19:05:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Karl Gustav Holmberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl gustav holmberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Gustav Holmberg
nr 1289 4607
Karl Gustav Holmberg
(1916-1994), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 31x38 cm
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 18:17:21 | 1 | 500 kr |
18/11 18:19:45 | 2 | 900 kr |
18/11 19:01:25 | 1 | 700 kr |
18/11 19:01:25 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
18/11 19:03:11 | 1 | 900 kr |
18/11 19:03:11 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
18/11 19:05:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Gustav Holmberg
Karl Gustav Holmberg, född 1916, död 1994, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Karl Gustav Holmberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl gustav holmberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37